![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
ÖVRIGT / Speglar / Spegel 13038370
*
nr 1303 8370
Spegel
Glas och trä AB, 120x60cm
Utrop:
600 kr
Såld:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 27 januari 2020
kl 20:18:40
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
24/1 20:07:14
1
Vinnande bud
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: glas och trä ab spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 20:51
-
5067 Spegel
Gustaviansk stil, 51x61cm
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 20:45
-
4181 Spegel
Teak, 1950/60-tal, 73x40 cm
Aktuellt bud: 350 kr
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 20:27
*
Spegel
nr 1303 8370
Spegel
Glas och trä AB, 120x60cm
Utrop: | 600 kr |
---|---|
Såld: | 100 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 27 januari 2020 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
24/1 20:07:14 | 1 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: glas och trä ab spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 20:51 -
5067 Spegel
Gustaviansk stil, 51x61cm
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 20:45 -
4181 Spegel
Teak, 1950/60-tal, 73x40 cm
Aktuellt bud: 350 kr
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 20:27